joomla 1.6

Печать
PDF

Телевізор не найкращим чином впливає на розвиток мови у дітей

on 26 Июня 2013.

Заохочуючи читання, розмови та ігри, надаючи книги та іграшки, заохочуючи відвідування бібліотеки, відводячи свою дитину в дошкільний заклад, батьки можуть значно покращити мову навички своєї дитини та готовність до школи, якщо скоротять час, проведений дитиною біля телевізора, до мінімуму.

Використовуючи дані дослідження 9629 дітей, вчені з Університету Брістоля довели, що ті діти, чиї батьки виховували їх в умовах багатого комунікаційного середовища, досягають більш високих результатів у тестах на мову, в читанні і вивченні математики під час навчання в школі.

У перші роки початку активних контактів дитини з соціальним середовищем навколо неї кращим розвитком мовних навичок дитини стануть не перегляди телевізійних передач, а власне живе спілкування з однолітками, дорослими, читання і активні пізнавальні ігри. Грати в такі ігри, починати читати з дитиною треба ще тоді, коли вона не почала говорити, це допоможе їй швидше розвиватися.

Подібні активні дії вимагають від батьків чималої самовідданості, багато часу і емоційних сил. Всі ці «вкладення» виправдаються, оскільки дитина буде добре вчитися, у неї не буде конфліктів з викладачами і однолітками завдяки розвиненим комунікативним навичкам.

За матеріалами InfoSMI